Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja Diamentowa jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na usunięciu – ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawowej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Złuszczenie następuje stopniowo, dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczenia ani powstania blizn. Zabieg wykonuje się aparatem wykorzystującym najnowocześniejszą technologię odnawiania i poprawy funkcjonowania skóry. Mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego peelingu pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi.
Mikrodermabrazja Diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powodującym uczuleń jak w przypadku innych metod peelingu. Jest to zabieg skutecznie regenerujący i odmładzający skórę. Kuracja obejmuje od 6 do10 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 1 – 4 tygodni. Może być również wykonywany jednorazowo.

Zalety mikrodermabrazji – bezpieczna, kontrolowana głębokość ścierania
– pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
– nie ma ograniczeń wiekowych
– zabieg jest bezbolesny
– możliwość częstego powtarzania
– alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego
– likwidacja drobnych zmarszczek
– odnowa komórkowa
– generalna regeneracja skóry
– eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń posłonecznych
– przyspieszenie krążenia krwi i limfy
– zwiększenie absorpcji kosmetyków – odżywienia i nawilżenia skóry
– wzmocnienie zdolności obronnych skóry

Wskazania do mikrodermabrazji
– trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowi)
– blizny potrądzikowe
– łojotok
– rozszerzone pory
– zaskórniki, prosaki
– blizny
– przebarwienia i odbarwienia
– uszkodzenia posłoneczne
– szorstki, zrogowaciały naskórek
– rozstępy
– cellulit
– wiotkość skóry
– rogowacenie okołomieszkowe

Zabieg mikrodermabrazji nie wymaga ograniczenia aktywności życiowej, jedynie bardzo wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po kilku godzinach. Systematyczne stosowane zabiegi nadają skórze młodzieńczy wygląd i czynią ją bardziej promienną. Z każda sesją efekty potęgują się, skóra staje się coraz bardziej gładka, elastyczna, świetlista, nabiera zdrowego kolorytu.