Zabiegi dla mężczyzn

Mężczyzna u profesjonalnej kosmetyczki jest coraz częstszym gościem. Nowoczesny mężczyzna chce dobrze wyglądać, pragnie czuć się zadbany i w związku z tym coraz chętniej zagląda do gabinetów kosmetycznych, gdzie bez oporów oddaje się w ręce profesjonalistów.

Z badań wynika, że skóra mężczyzny jest znacznie grubsza od kobiecej: różnica może sięgać nawet 16 – 25%. Zaletą grubszej skóry jest późniejsze powstawanie zmarszczek, większa odporność na zranienia, uszkodzenia mechaniczne i zanieczyszczenia. Z drugiej jednak strony, męska cera ma zwiększoną predyspozycję do powstawania trądziku, łojotoku i zaskórników. Polecamy tutaj zabieg przeciwłojotokowy. Poza tym, co prawda zmarszczki powstają później, ale są znacznie głębsze i większe. Z tego też powodu warto jak najwcześniej zadbać o odpowiednią pielęgnację męskiej cery i kondycję skóry stosując zabieg dla skóry suchej i odwodnionej z płatem kolagenowym.

Proponujemy również Panom mechaniczne oczyszczanie twarzy za pomocą mikrodermabrazji diamentowej oraz całą gamę peelingów. Peeling solny – oczyszczający naskórek dotleniając skórę. Peeling kojący – wyjątkowo delikatny na bazie unikalnej niebieskiej glinki, peeling oczyszczający i uspokajający – stymuluje krążenie krwi i procesy biochemiczne zachodzące w skórze. Sprawią one, że cera będzie wyglądała ładniej, młodziej, bardziej świeżo i zdrowo. Czyszczeniu twarzy za pomocą peelingu towarzyszy delikatny masaż.

Po tym zabiegu nakładamy maseczkę dopasowaną do rodzaju skóry (na przykład: maseczki oczyszczające idealne do tłustej cery z dużymi porami, maseczki kojące zalecane dla cery normalnej oraz delikatnej i wrażliwej, maseczki regenerujące szczególnie polecana dla cery normalnej oraz dojrzałej i wysuszonej)

Ważną u Panów, którzy często nie mają czasu na relaks, zarywają noce, jest pielęgnacja oczu. Polecamy zabieg drenujący w przypadku panów, którzy prowadzą intensywny tryb życia. Zawiera on specjalne substancje niwelujące opuchliznę i odprężające skórę. Zabieg przeciwzmarszczkowy z maseczką kolagenową odżywia, wygładza i nawilża oraz wygładza skórę.

Nowocześni mężczyźni doskonale zdają sobie również sprawę, że dłonie są wizytówką nie tylko kobiety, ale także każdego mężczyzny. Do grona najczęściej wybieranych przez Panów zabiegów należy również odpowiednia pielęgnacja dłoni i stóp. Piękne paznokcie są nie tylko odzwierciedleniem stanu zdrowia, ale i estetyczną wizytówką każdego mężczyzny. Manicure polega na opiłowaniu paznokci, nadaniu płytce odpowiedniego kształtu oraz usunięciu narastających skórek. Niekiedy stosuje się też specjalne odżywki lub bezbarwne lakiery wypełniające, które mają właściwości wzmacniające.

Do kosmetyczki warto się zwrócić o poradę w przypadku, gdy mężczyźni mają popękane pięty, potrzebują ortezy lub cierpią na odciskiwrastające paznokcie. Zadaniem pedicure jest usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz odpowiednia pielęgnacja paznokci. Chętni mogą się zdecydować na peeling i nałożenie maseczki regenerującej skórę stóp.

W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny jest bardzo ważną sprawą a ludzie, czy nam się to podoba czy nie, oceniają innych po tym, co widzą. Zadbany mężczyzna z gładką wydepilowaną skórą, modną fryzurą i czystymi dłońmi na starcie zyskuje – bez względu na to czy ubiega się o stanowisko w firmie czy też stara się o względy kobiety.